Dreveno-hliníkové okná DUOLINEModerný hliníkovo-drevený systém DUOLINE je výsledkom inovačných riešení, ktorý ponúka dokonalé spojenie trvácnosti hliníka a estetiky dreva. Kombinácia hliník – drevo spĺňa nielen prísne požiadavky nízkonergetického a pasívneho staviteľstva, ale je tiež odpoveďou na súčasné očakávania zákazníkov v oblasti moderných stolárskych výrobkov. Vonkajší hliníkový plášť, odolný voči poveternostným vplyvom a vhodný spojovací systém zosilňuje stabilitu okna a zlepšuje jeho statické paramtre ako aj zvukotesnosť a energetickú účinnosť.
DUOLINE je charakteristický klasickými, ostrými hranami hliníkového profilu, ktorý je prejavom moderného dizajnu a najnovších architektonických trendov. Možnosť výberu drevených profilov hrúbky 68mm, 78mm alebo 88mm ponúka dokonalé možnosti na vytváranie veľkého množstva konštrukčných riešení. Systém ponúka bohatý výber z hľadiska tvarov (od obdĺžnikov, cez lichobežníky, oblúky či kruhy až po iné neštandardné tvary) a možnosť ľubovoľnej farebnej kombinácie. Vnútorná časť okna môže byť vyrobená z borovicového dreva alebo dreva meranti a natretá krycími (paleta RAL) alebo priehľadnými farbami. Vonkajšia strana okna vo forme hliníkového plášťa môže byť natretá jednou z farieb bohatej palety RAL.

Výhody profilu DUOLINE


  • Vysoká energetická účinnosť na úrovni 0,79 W/(m2*K) a skvelá zvukotesnosť
  • Elegancia a moderný vzhľad vďaka vysokokvalitným dreveným a hliníkovým profilom
  • Vysoká úroveň bezpečnosti, vďaka stabilite hliníkového profilu v kombinácií so špičkovým kovaním Maco
  • Trvácnosť výrobku vďaka masívnej dreveno-hliníkovej konštrukcii
  • Vysoká kvalita vďaka najlepším komponentom

Rez Profilu DUOLINE


1. drevený profil vyrobený z borovicového dreva alebo dreva meranti s hrúbkou 68mm, 78mm a 88 mm. Rám a krídlo je vyrobené z lepeného troj- alebo štvorvrstvového dreva (v závislosti na možnostiach dreveného profilu) a hliníkové opláštenie z vonku.
2. Štandardne dve tesnenia TPE.
3. Ponúkaný tvar hliníkového opláštenia zvyšuje pevnosť profilu a zaručuje atraktívny dizajn, v kombinácií s drevom zaisťuje zároveň vhodnú tepelnú izoláciu. Systém je vybavený hliníkovým opláštením Mira Contour.
4. Zasklenie – štandardne jednokomorové zasklenie 4/16/4; na želanie zákazníka je dostupné zasklenie s maximálne štyrmi sklami.

Farebné prevedenia dreveno-hliníkových okien DUOLINE


Farebné prevedenia hliníkovej časti okien

Farebné prevedenia drevenej časti okien – drevo meranti

Placeholder

Biela


Placeholder

Tmavý dub


Placeholder

Svetlý dub


Placeholder

Mahagon


Placeholder

Orech


Placeholder

Palisander


Placeholder

Teak


Farebné prevedenia drevenej časti okien – drevo borovica

Placeholder

Biela


Placeholder

Tmavý dub


Placeholder

Svetlý dub


Placeholder

Mahagon


Placeholder

Orech


Placeholder

Palisander


Placeholder

Teak


Sklá profilu DUOLINE


Okno so systémom DUOLINE je vybavené jednokomorovým zasklením. Štandardné zasklenie pozostáva zo skla typu float hrúbky 4mm, dištančného rámčeka širokého 16mm a skla s mäkkým povrchom typu termofloat hrúbky 4mm, pričom priestor medzi sklami je kvôli lepšiemu koeficientu prestupu tepla vyplnený plynom argónom.

Zasklenie 4/16/4 má zvýšené termoizolačné vlastnosti s koeficientom prestupu tepla:
Ug = 1,0 W/(m2K) podľa skúšobnej metódy PN-EN 674
Ug = 1,1 W/(m2K) podľa skúšobnej metódy PN-EN 673

Okrem toho v ponuke je možnosť individuálneho výberu iných vhodných skiel tak, aby sa ešte viac zdokonalila ochranu proti vlámaniu, hluku, alebo nadmernému slnečnému žiareniu. Ponúkame možnosť výmeny skiel na sklá typu napr. float, stopsol, reflektofloat, ornament, bezpečnostné alebo proti vlámaniu.

Kovania profilu DUOLINE


Systém je vybavený moderným kovaním Maco Multi Matic KS, ktoré sa od iných kovaní líši vyspelým bezpečnostným systémom spojeným s osadením čapov proti vlámaniu po celom obvode.
Kovanie MACO zaručuje stabilitu a vysokú úroveň bezpečnosti výrobkov ako aj nadpriemernú funkčnosť. Kovanie je štandardne vybavené aj mikroventiláciou v ráme a blokádou proti nesprávnej polohe kľučky. Obsahuje takisto zdvíhač krídla, vďaka ktorému sa dá krídlo zdvihnúť bez použitia sily a dokonca aj ťažké krídla sa zatvárajú ľahko.