Dreveno-hliníkové okná DUOLINEModerný hliníkovo-drevený systém DUOLINE je výsledkom inovačných riešení, ktorý ponúka dokonalé spojenie trvácnosti hliníka a estetiky dreva. Kombinácia hliník – drevo spĺňa nielen prísne požiadavky nízkonergetického a pasívneho staviteľstva, ale je tiež odpoveďou na súčasné očakávania zákazníkov v oblasti moderných stolárskych výrobkov. Vonkajší hliníkový plášť, odolný voči poveternostným vplyvom a vhodný spojovací systém zosilňuje stabilitu okna a zlepšuje jeho statické paramtre ako aj zvukotesnosť a energetickú účinnosť.
DUOLINE je charakteristický klasickými, ostrými hranami hliníkového profilu, ktorý je prejavom moderného dizajnu a najnovších architektonických trendov. Možnosť výberu drevených profilov hrúbky 68mm, 78mm alebo 88mm ponúka dokonalé možnosti na vytváranie veľkého množstva konštrukčných riešení. Systém ponúka bohatý výber z hľadiska tvarov (od obdĺžnikov, cez lichobežníky, oblúky či kruhy až po iné neštandardné tvary) a možnosť ľubovoľnej farebnej kombinácie. Vnútorná časť okna môže byť vyrobená z borovicového dreva alebo dreva meranti a natretá krycími (paleta RAL) alebo priehľadnými farbami. Vonkajšia strana okna vo forme hliníkového plášťa môže byť natretá jednou z farieb bohatej palety RAL.

Výhody profilu DUOLINE


  • Vysoká energetická účinnosť na úrovni 0,79 W/(m2*K) a skvelá zvukotesnosť
  • Elegancia a moderný vzhľad vďaka vysokokvalitným dreveným a hliníkovým profilom
  • Vysoká úroveň bezpečnosti, vďaka stabilite hliníkového profilu v kombinácií so špičkovým kovaním Maco
  • Trvácnosť výrobku vďaka masívnej dreveno-hliníkovej konštrukcii
  • Vysoká kvalita vďaka najlepším komponentom

Rez Profilu DUOLINE


1. drevený profil vyrobený z borovicového dreva alebo dreva meranti s hrúbkou 68mm, 78mm a 88 mm. Rám a krídlo je vyrobené z lepeného troj- alebo štvorvrstvového dreva (v závislosti na možnostiach dreveného profilu) a hliníkové opláštenie z vonku.
2. Štandardne dve tesnenia TPE.
3. Ponúkaný tvar hliníkového opláštenia zvyšuje pevnosť profilu a zaručuje atraktívny dizajn, v kombinácií s drevom zaisťuje zároveň vhodnú tepelnú izoláciu. Systém je vybavený hliníkovým opláštením Mira Contour.
4. Zasklenie – štandardne jednokomorové zasklenie 4/16/4; na želanie zákazníka je dostupné zasklenie s maximálne štyrmi sklami.

Vlastnosti


Rám

Okná DUOLINE poskytujú možnosť výberu z troch hĺbok profilov: 68 mm, 78 mm, 88 mm a z troch druhov dreva: meranti 450+, borovica a smrek. Z vonku sú okná vybavené hliníkovým uzáverom.

SKLÁ

Štandardný balík s dvoma sklami s hrúbkou 24 mm, súčiniteľ prestupu tepla Ug = 1,0 W / (m2K) PN-EN674. Možnosť inštalácie dvoch, troch alebo štyroch skiel. Pre Duoline 68 mm – max. hrúbka zasklenia 42 mm, súčiniteľ prestupu tepla Ug = 0,6 W/(m2K). Pre Duoline 78 mm – max. hrúbka zasklenia 48 mm súčiniteľ prestupu tepla Ug = 0,5 W/(m2K). Pre Duoline 88 mm – max. hrúbka zasklenia je 50 mm, súčiniteľ prestupu tepla Ug = 0,5 W/(m2K) pri komplete s troma sklami alebo Ug = 0,3 W/(m2K) pri komplete so štyrmi sklami s kryptónom. Možnosť využitia skiel so zvýšenou zvukovou izoláciou, tvrdených, bezpečných proti vlámaniu, ozdobných, s filtrom proti slnečnému žiareniu.

KOVANIE

MACO MULTI MATIC KS s dvoma držiakmi proti vlámaniu v štandarde. Okno môže byť vybavené blokádou zlého zamknutia kľučky, skrytými závesmi a taktiež mikroventiláciou.

Farebné prevedenia dreveno-hliníkových okien DUOLINE


Farebné prevedenia hliníkovej časti okien

Farebné prevedenia drevenej časti okien


Tmavý dub
Tmavý dub
Teak
Teak
Orech
Orech
Mahagón
Mahagón
Svetlý dub
Svetlý dub
Palisander
Palisander
Biela