Drevené okná SOFTLINEDrevené okná vyrobené z borovicového dreva alebo dreva meranti v systéme SOFTLINE s hrúbkou 68mm 78mm alebo 88mm sa vyznačujú moderným a estetickým vzhľadom s profilom s hladkou a lesklou plochou. Dokonalú kvalitu a odolnosť proti deformáciám okien zhotovených v systéme SOFTLINE zaručujú trojvrstvové lepené hranoly vysušené na zodpovedajúcu vlhkosť. Životnosť okien je predĺžená impregnáciou a základným podkladovým náterom. Spodné časti rámov a krídel sú vybavené hliníkovými odkvapnicami. Konzervácia drevených okien je veľmi ľahká a netrvá dlhšie než ich čistenie.

Výhody profilu sOFTLINE


  • Dokonalá estetika vďaka profilovanej zasklievacej lište
  • Termoodkvapnica uľahčúca odtok vody
  • Trvanlivosť zabezpečená hliníkovou lištou pre ochranu pred UV žiarením a vodou
  • Ekologický náter s podkladovou vrstvou a impregnáciou proti škodcom a pliesňam
  • Trojvrstvové lepené hranoly vysušené na zodpovedajúcu vlhkosť
  • Najvyššia kvalita je zaručená použitím najlepších komponentov a dreva
  • Veľmi dobré izolačné parametre

Rez Profilu SOFTLINE


1. Možnosť použitia širokej škály sklenných skladieb.
2. Profilovaná zasklievacia lišta.
3. Vrstvový lepený hranol zaručuje stabilitu konštrukcie.
4. Podfrézovanie rámu pre vnútorný profil.
5. Termoodkvapnica uľahčujúca odvod vody.
6. Hliníková lišta chráni drevo pred UV lúčmi a vodou stekajúcou po skle.
7. Ekologický lak, s podkladom a impregnáciou proti pliesňam a škodcom.
8. Obvodové tesnenie.

Farebné prevedenia drevených okien SOFTLINE


Farebné prevedenia dreva meranti

Placeholder

Biela


Placeholder

Tmavý dub


Placeholder

Svetlý dub


Placeholder

Mahagon


Placeholder

Orech


Placeholder

Palisander


Placeholder

TeakFarebné prevedenia dreva borovica

Placeholder

Biela


Placeholder

Tmavý dub


Placeholder

Svetlý dub


Placeholder

Mahagon


Placeholder

Orech


Placeholder

Palisander


Placeholder

Teak


Sklá profilu SOFTLINE


Každé drevené okno je v štandardnom prevedení vybavené jednokomorovým dvojitým zasklením. Štandardné zasklenie tvoria sklá typu float s hrúbkou 4 mm, distančný rámček so šírkou 16 mm a sklá typu termofloat s mäkkou povrchovou vrstvou, s hrúbkou 4 mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom argón, za účelom získania čo najnižšieho koeficientu prestupu tepla. Štandardná skladba skiel má zvýšené termoizolačné vlastnosti s koeficientom prestupu tepla: U=1,0 podľa normy EN-674.
V rámci politiky firmy, ktorá smeruje k plnej individualizácii ponuky a jej prispôsobeniu k potrebám a preferenciám zákazníkov umožňujeme výber inej skladby skiel, ktorá bude zodpovedať požiadavkám zákazníka a bude zabezpečovať ešte lepšiu ochranu proti vlámaniu, hluku a priemernému slnečnému svitu.

Kovania profilu SOFTLINE


Všetky druhy okien vyrobených systémom Softline sú vybavené štandardným obvodovým kovaním firmy MACO.

Podľa druhu kovania môžeme rozdeliť okná na:

Okná s funkciou U (sklopné) – základnou funkciou tohto typu okna v štandardnom prevedení je vyklápanie. Existuje možnosť vybaviť na zákazku okná dodatočnou poistkou proti vypáčeniu okna.
Okná s funkciou R (otváravé) – základnou funkciou tohto typu okna v štandardnom prevedení je otváranie. Navyše okná s R funkciou sú vybavené zdvíhačom krídla, ktorý uľahčuje plné uzatvorenie krídla. Kľučky okien sú zaistené proti nesprávnemu pootočeniu pri manipulácii a tým aj proti nesprávnemu odisteniu krídla z kovania. Tým ovplyvňuje komfort obsluhy okien. Sú aj vybavené jedným bezpečnostným uzáverom proti vypáčeniu vyklopeného okna.
Okná s funkciou RU (otváravo – výklopné) – základnou funkciou tohto typu okna v štandardnom prevedení je možnosť otvárania a vyklápania. Okná s funkciou RU majú tzv. mikroventiláciu, ktorá pôsobí netesnosť okna a vďaka tomu umožňuje rýchlejšiu výmenu vzduchu. Majú tiež zdvíhač krídla, ktorý uľahčuje plné uzatvorenie krídla. Kľučky okien sú zaistené proti nesprávnemu pootočeniu pri manipulácii a tým aj proti nesprávnemu odisteniu krídla z kovania. Tým ovplyvňuje komfort obsluhy okien. Sú aj vybavené jedným bezpečnostným uzáverom proti vypáčeniu vyklopeného okna.