Hliníkové okná MB-45MB-45 je moderný systém konštrukcie hliníkových okien. Ide o takzvaný studený systém používaný pre prvky exteriéru a interiéru, ktoré vyžadujú nižšiu tepelnú izoláciu. Produkty vyrobené v tomto systéme sú z jednokomorového profilu. Ich najväčšou výhodou je životnosť, množstvo aplikácií a relatívne nízka cena. Tento systém je takisto úspešne používaný spolu so systémom MB-70, vďaka čomu preto môžu byť vytvorené architektonické prvky, ktoré majú menitelnú tepelnú izoláciu.
Systém MB-45 ponúka riešenie pre členené steny, výklady, vetrolamy a priestorové panelové steny. Podobne ako systém MB-70, aj tento systém je ohýbatelný, čo umožňuje vytvoriť rôzne oblúkové panelové steny. Hĺbka okennej konštrukcie je 45 mm. Hĺbka okenného profilu je 45 mm (rám) a 54 mm (krídlo). Takéto hĺbky rámu a krídla vytvárajú efekt jednolistého povrchu pri pohľade z exteriéru. Tvar profilov umožňuje dosiahnuť jemné a trvanlivé konštrukcie okien.

Výhody profilu MB-45


  • Možnosť použitia každého druhu skla v rozmedzí hrúbky až do 26 mm
  • Možnosť ohnutia hliníkových profilov do oblúku
  • Tesnenie zo syntetického kaučuku EPDM
  • Efektívny systém odvedenia vody a ventilácie
  • Bohatý farebný rozsah náterov podľa palety RAL

Rez Profilu MB-45


1. Tesnenie pri skle zabezpečuje nepriepustnosť spojenia skiel a krídla, zabraňuje preniknutiu vlhkosti do vnútra okennej konštrukcie.
2. Profil rámu a krídla dovoľuje relizovať vnútorné a vonkajšie architektonické elementy, ktoré nevyžadujú termoizoláciu.
3. Skladba skiel do 50 mm s priestorom medzi sklami od 6 mm do 26 mm.
4. Vnútorné tesnenie zabraňuje infiltráciu vody do vnútra konštrukcie okna.

Farebné prevedenia hliníkových okien MB-45


Hliníkové okná dodávame v širokej farebnej palete podľa RAL .

Vlastnosti


Rám

Hliníkový profil s hĺbkou 45 mm (rám) a 54 mm (krídlo).

SKLÁ

K dispozícii je zasklenie 24 mm. Možnosť využitia skla so zvýšenou zvukovou izoláciou, tvrdeného, bezpečného proti vlámaniu, ozdobného alebo s filtrom proti slnečnému žiareniu.

KOVANIE

MACO MULTI MATIC KS s dvoma držiakmi proti vlámaniu. Okno môže byť vybavené blokádou zlého zamknutia kľučky a mikroventiláciou.