Hliníkové okná MB-45MB-45 je moderný systém konštrukcie hliníkových okien. Ide o takzvaný studený systém používaný pre prvky exteriéru a interiéru, ktoré vyžadujú nižšiu tepelnú izoláciu. Produkty vyrobené v tomto systéme sú z jednokomorového profilu. Ich najväčšou výhodou je životnosť, množstvo aplikácií a relatívne nízka cena. Tento systém je takisto úspešne používaný spolu so systémom MB-70, vďaka čomu preto môžu byť vytvorené architektonické prvky, ktoré majú menitelnú tepelnú izoláciu.
Systém MB-45 ponúka riešenie pre členené steny, výklady, vetrolamy a priestorové panelové steny. Podobne ako systém MB-70, aj tento systém je ohýbatelný, čo umožňuje vytvoriť rôzne oblúkové panelové steny. Hĺbka okennej konštrukcie je 45 mm. Hĺbka okenného profilu je 45 mm (rám) a 54 mm (krídlo). Takéto hĺbky rámu a krídla vytvárajú efekt jednolistého povrchu pri pohľade z exteriéru. Tvar profilov umožňuje dosiahnuť jemné a trvanlivé konštrukcie okien.

Výhody profilu MB-45


  • Možnosť použitia každého druhu skla v rozmedzí hrúbky až do 26 mm
  • Možnosť ohnutia hliníkových profilov do oblúku
  • Tesnenie zo syntetického kaučuku EPDM
  • Efektívny systém odvedenia vody a ventilácie
  • Bohatý farebný rozsah náterov podľa palety RAL

Rez Profilu MB-45


1. Tesnenie pri skle zabezpečuje nepriepustnosť spojenia skiel a krídla, zabraňuje preniknutiu vlhkosti do vnútra okennej konštrukcie.
2. Profil rámu a krídla dovoľuje relizovať vnútorné a vonkajšie architektonické elementy, ktoré nevyžadujú termoizoláciu.
3. Skladba skiel do 50 mm s priestorom medzi sklami od 6 mm do 26 mm.
4. Vnútorné tesnenie zabraňuje infiltráciu vody do vnútra konštrukcie okna.

Farebné prevedenia hliníkových okien MB-45


Hliníkové okná dodávame v širokej farebnej palete podľa RAL .

Sklá profilu MB-45


Štandardné zasklenie hliníkových okien v systéme MB-45 tvoria sklá typu float s hrúbkou 4 mm, distančný rámček so šírkou 16 mm a sklá typu termofloat s mäkkou povrchovou vrstvou s hrúbkou 4 mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom argón, za účelom získania čo najnižšieho koeficientu prestupu tepla. Štandardná skladba skiel v systéme MB-45 má zväčšené termoizolačné vlastnosti s koeficientom prestupu tepla: U=1,0 podľa normy EN-674. Navyše v ponuke existuje možnosť individuálne vybrať inú, vhodnú skladbu skiel, ktorá bude zabezpečovať dokonalejšiu ochranu proti vlámaniu, hluku či nadmernému slnečnému svitu.

Kovania profilu MB-45


Všetky druhy okien a dverí vyrobené z hliníkových profilov sú v štandardnom prevedení vybavené obvodovým kovaním firmy MACO a zámkami firmy KARO.

Podľa druhu kovania môžeme rozdeliť okná na:
Okná s funkciou U (výklopné) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je vyklápanie.
Okná s funkciou R (otváravé) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je otváranie.
Okná s funkciou RU (otváravo – výklopné) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je možnosť otvárania a vyklápania.