Hliníkové okná MB-70MB-70 je moderný hliníkový systém, ktorý sa hodí na rôzne typy architektonických elementov, ktoré nevyžadujú termoizoláciu. Ide najmä o vnútorné a vonkajšie stavby, napr. rôzne druhy deliacich priečok, okien a dverí, výkladných skríň, pokladničných boxov, vitrín, resp. iných konštrukcií.
Profily systému majú trojkomorovou konštrukciu. Konštrukčná hĺbka profilov je: 70 mm (rám), 79 mm (krídlo), a dverí (príslušne): 70 mm a 70 mm. Takéto hĺbky profilov krídla a rámu umožňujú po zatvorení v prípade okien získať efekt jednej roviny zvonku a v prípade dverí efekt dyhovanej roviny krídla a rámu. Tvar profilov dovoľuje získať štíhle a pevné konštrukcie okien a dverí.

Výhody profilu MB-70


  • Nízky koeficient prestupu tepla U od 1,5 do 2,39 W/m2K
  • Správna tepelná izolácia vo všetkých atmosférických podmienkach
  • Tesnenie zo syntetického kaučuku EPDM
  • Možnosť použitia skladieb skiel s hrúbkou skiel od 21 mm do 57 mm
  • Bohatý farebný rozsah náterov podľa palety RAL

Farebné prevedenia hliníkových okien MB-70


Hliníkové okná dodávame v širokej farebnej palete podľa RAL .

Sklá profilu MB-70


Štandardné zasklenie hliníkových okien v systéme MB-70 tvoria sklá typu float s hrúbkou 4 mm, distančný rámček so šírkou 16 mm a sklá typu termofloat s mäkkou povrchovou vrstvou s hrúbkou 4 mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom argón, za účelom získania čo najnižšieho koeficientu prestupu tepla. Štandardná skladba skiel v systéme MB-45 má zväčšené termoizolačné vlastnosti s koeficientom prestupu tepla: U=1,0 podľa normy EN-674. Navyše v ponuke existuje možnosť individuálne vybrať inú, vhodnú skladbu skiel, ktorá bude zabezpečovať dokonalejšiu ochranu proti vlámaniu, hluku či nadmernému slnečnému svitu.

Kovania profilu MB-70


Všetky druhy okien a dverí vyrobené z hliníkových profilov sú v štandardnom prevedení vybavené obvodovým kovaním firmy MACO a zámkami firmy KARO.

Podľa druhu kovania môžeme rozdeliť okná na:
Okná s funkciou U (výklopné) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je vyklápanie.
Okná s funkciou R (otváravé) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je otváranie.
Okná s funkciou RU (otváravo – výklopné) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je možnosť otvárania a vyklápania.