Hliníkové okná MB-70HIKonštrukcia okenno-dverového systému s tepelnou priečkou MB-70HI je založená na osvedčených, rozšírených a ocenených základných systémoch MB-70.
Tepelná izolácia rámov v tomto systéme je omnoho vyššia ako izolácia rámov základných systémov. Koeficient Uf pre konštrukcie systému MB-70HI v závislosti od použitých profilov a doplnkov predstavuje od 1,11 do 2,3 W/m2K. Zvýšená tepelná izolácia je dosiahnutá vďaka špeciálnym izolačným vložkám, ktoré sú umiestené v centrálnej izolačnej komore, ktorá vzniká spojením hliníkových profilov pomocou tepelných oddeľovačov. Vďaka nízkemu koeficientu prestupu tepla tieto vložky zmenšujú prestup tepla cez komoru. Centrálne umiestenie vložiek obmedzuje tiež konvekciu a tepelné žiarenie.

Výhody profilu MB-70HI


  • Zvýšená tepelná izolácia vďaka špeciálnym izolačným vložkám
  • Správna tepelná izolácia vo všetkých atmosférických podmienkach
  • Tesnenie zo syntetického kaučuku EPDM
  • Možnosť použitia skladieb skiel s hrúbkou skiel od 21 mm do 57 mm
  • Bohatý farebný rozsah náterov podľa palety RAL

Farebné prevedenia hliníkových okien MB-70HI


Hliníkové okná dodávame v širokej farebnej palete podľa RAL .

Sklá profilu MB-70HI


Štandardné zasklenie hliníkových okien v systéme MB-70 tvoria sklá typu float s hrúbkou 4 mm, distančný rámček so šírkou 16 mm a sklá typu termofloat s mäkkou povrchovou vrstvou s hrúbkou 4 mm. Priestor medzi sklami je vyplnený plynom argón, za účelom získania čo najnižšieho koeficientu prestupu tepla. Štandardná skladba skiel v systéme MB-45 má zväčšené termoizolačné vlastnosti s koeficientom prestupu tepla: U=1,0 podľa normy EN-674. Navyše v ponuke existuje možnosť individuálne vybrať inú, vhodnú skladbu skiel, ktorá bude zabezpečovať dokonalejšiu ochranu proti vlámaniu, hluku či nadmernému slnečnému svitu.

Kovania profilu MB-70HI


Všetky druhy okien a dverí vyrobené z hliníkových profilov sú v štandardnom prevedení vybavené obvodovým kovaním firmy MACO a zámkami firmy KARO.

Podľa druhu kovania môžeme rozdeliť okná na:
Okná s funkciou U (výklopné) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je vyklápanie.
Okná s funkciou R (otváravé) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je otváranie.
Okná s funkciou RU (otváravo – výklopné) – základnou funkciou toho typu okna v štandardnom prevedení je možnosť otvárania a vyklápania.