Hliníkové okná MB-70HIKonštrukcia okenno-dverového systému s tepelnou priečkou MB-70HI je založená na osvedčených, rozšírených a ocenených základných systémoch MB-70.
Tepelná izolácia rámov v tomto systéme je omnoho vyššia ako izolácia rámov základných systémov. Koeficient Uf pre konštrukcie systému MB-70HI v závislosti od použitých profilov a doplnkov predstavuje od 1,11 do 2,3 W/m2K. Zvýšená tepelná izolácia je dosiahnutá vďaka špeciálnym izolačným vložkám, ktoré sú umiestené v centrálnej izolačnej komore, ktorá vzniká spojením hliníkových profilov pomocou tepelných oddeľovačov. Vďaka nízkemu koeficientu prestupu tepla tieto vložky zmenšujú prestup tepla cez komoru. Centrálne umiestenie vložiek obmedzuje tiež konvekciu a tepelné žiarenie.

Výhody profilu MB-70HI


  • Zvýšená tepelná izolácia vďaka špeciálnym izolačným vložkám
  • Správna tepelná izolácia vo všetkých atmosférických podmienkach
  • Tesnenie zo syntetického kaučuku EPDM
  • Možnosť použitia skladieb skiel s hrúbkou skiel od 21 mm do 57 mm
  • Bohatý farebný rozsah náterov podľa palety RAL

Farebné prevedenia hliníkových okien MB-70HI


Hliníkové okná dodávame v širokej farebnej palete podľa RAL .

Vlastnosti


Rám

Profily systému majú trojkomorovú štruktúru s konštrukčnou hĺbkou profilov okna 70 mm (rám) a 79 mm (krídlo) s tepelnou bariérou vystuženou sklenými vláknami. Systém MB-70HI využíva aj špeciálne vložky vnútri izolačných úsekov a v priestore pod sklom.

SKLÁ

K dispozícii sú zasklenia až do 50 mm. V štandardnej verzií jednokomorové zasklenie, súčiniteľ prestupu tepla Ug = 1,0 W/(m2K) PN-EN674. Možnosť verzie s troma okennými sklami 3 Ug = 0,5 W/(m2K) alebo so štyrmi sklami s kryptónom s Ug = 0,3 W/(m2K). Možnosť využitia skiel so zvýšenou zvukovou izoláciou, tvrdených, bezpečných proti vlámaniu, ozdobných, so slnečným filtrom.

KOVANIE

MACO MULTI MATIC KS s dvoma držiakmi proti vlámaniu v štandarde. Okno môže byť vybavené blokádou zlého zamknutia kľučky a mikroventiláciou.